Codzienna Porcja Informacji

Wydarzenia ważne i ważniejsze

Technologia

Chroń swoją własność za pomocą systemu sygnalizacji włamania i napadu

Systemy sygnalizacji włamania i napadu są niezbędnym elementem wyposażenia każdego właściciela firmy lub sklepu. Alarmy antywłamaniowe można znaleźć w wielu formach, od klasycznych czujników ruchu do nowszych technologii, takich jak wiązki elektroniczne i pola magnetyczne. Przy prawidłowym użytkowaniu, te systemy bezpieczeństwa mogą stać się Twoją główną ochroną przed kradzieżą lub zniszczeniem. W tym wpisie na blogu omówimy, jak działają systemy sygnalizacji napadu i co należy wiedzieć przed zainstalowaniem ich na swojej posesji!

Jaki system sygnalizacji napadu wybrać?

Systemy sygnalizacji włamania i napadu występują w różnych kształtach i rozmiarach. Czujniki ruchu, lasery, wiązki elektroniczne – wszystkie oferują różne rodzaje ochrony dla Twojej firmy lub domu. Więc który z nich powinieneś wybrać?

Zacznijmy od czujników ruchu: te systemy sygnalizacji napadu są obecnie najbardziej rozpowszechnionym typem na rynku dzięki niskiej cenie i łatwości instalacji. Te urządzenia bezpieczeństwa opierają się na technologii podczerwieni, która umożliwia im wykrywanie zmian, gdy ktoś nawiązuje z nim kontakt (np. przechodząc). Po uruchomieniu będą one włączać sygnał dźwiękowy, taki jak syrena lub klakson w celu powiadomienia wszystkich wokół o tym, co się dzieje. Chociaż może się to wydawać standardową praktyką dla każdego systemu antywłamaniowego, jest więcej niż się wydaje.

Z tego powodu czujniki ruchu najlepiej nadają się do użytku na zewnątrz (lub w bardzo dużych przestrzeniach wewnętrznych). Jeśli szukasz systemu sygnalizacji napadu, który będzie działał wewnątrz domu lub małej przestrzeni biurowej, to wiązki elektroniczne i pola magnetyczne mogą lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Tego typu urządzenia zabezpieczające wykorzystują fale elektromagnetyczne zamiast technologii podczerwieni – polegają na tych niewidzialnych siłach, a nie na fizycznym kontakcie z obiektem (np. ubraniem) w celu ich uruchomienia. Nie powodują one również fałszywych alarmów, jak ma to miejsce w przypadku czujników ruchu.

Dla kogo system sygnalizacji napadu i włamania?

Z tego typu systemów sygnalizacji napadu korzystają bardzo chętnie właściciele sklepów i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw. Jest on również odpowiedni dla właścicieli domów prywatnych. System alarmowy nie tylko ochroni Twoją własność, ale także innych ludzi i ich rzeczy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których tak wielu właścicieli domów decyduje się na instalację alarmu przeciwwłamaniowego w swoim domu.

Włamywacze często szukają domów, o których wiedzą, że nikogo w nich nie ma (np. w ciągu dnia). Następnie wchodzą do tych pustych domów przez okno lub inny możliwy punkt wejścia i kradną to, co mogą tam znaleźć – np. biżuterię, sprzęt elektroniczny itp. Dlatego ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, że w Państwa domu zainstalowana jest skuteczna ochrona przed włamywaczami! To nie tylko pomaga zapobiegać przestępstwom, ale może nawet odstraszyć przestępców, którzy mogą pomyśleć dwa razy, zanim zaryzykują złapanie, ponieważ coś takiego

System sygnalizacji napadu i włamania może być zainstalowany w każdym miejscu, gdzie znajdują się drogie przedmioty, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Składa się on z kilku elementów, które współpracują ze sobą i chronią Państwa mienie przed intruzami.