Codzienna Porcja Informacji

Wydarzenia ważne i ważniejsze

Styl

Czy sztuczne rzęsy są trwałe?

Przemysł kosmetyczny cieszy się ogromną popularnością. Co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania, które sprawiają, że kobiety chętnie umawiają się na wizyty w salonach piękności. Jednak w ostatnim czasie żaden trend nie przyciąga uwagi tak wielu klientek, jak przedłużanie rzęs. To bezbolesny sposób na uzyskanie piorunującego efektu, bez konieczności użycia mascary.

Czym są sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to włókna, które przykleja się do naturalnych rzęs, w celu ich pogrubienia, wydłużenia i przyciemnienia. Ich materiał różni się w zależności od studia, w którym wykonywany jest zabieg. Mogą być one wykonane z włókien syntetycznych, norek oraz jedwabiu. Wszystkie materiały są jednakowo trwałe, jednak warto pamiętać, że rzęsy wykonane z norek oraz jedwabiu zapewniają bardziej naturalny wygląd, natomiast syntetyczne są grubsze i ciemniejsze, co może podobać się osobom, które pożądają spektakularnego efektu końcowego. Większość salonów piękności oferuje wiele metod przedłużeń, dzięki czemu klientki mogą dopasować wygląd rzęs do swoich potrzeb.

Czy przedłużanie rzęs jest trwałe?

Sztuczne rzęsy utrzymują się od trzech do nawet sześciu tygodni, w zależności od tego, jaki klej został użyty, oraz jak wygląda ich pielęgnacja. Dlatego decydując się na przedłużanie, należy wybrać salon, który cieszy się dobrą opinią, a po zabiegu pamiętać o regularnym przeczesywaniu włosków, odpowiednim myciu oraz zapobiegać ich uszkodzeniom, np. podczas spania czy zakładania ciuchów. Nie warto korzystać z usług niskiej jakości – poza zmarnowanymi pieniędzmi, taka wizyta może skończyć się alergią bądź infekcją, wynikającą ze stosowania przez daną stylistkę budżetowych rozwiązań.

Zalety sztucznych rzęs

Która kobieta nie chciałaby się budzić z długimi, trzepoczącymi rzęsami, dzięki którym jest gotowa do wyjścia? Coraz więcej kobiet korzysta z tego zabiegu, aby zaoszczędzić rano czas, a przy tym wyglądać olśniewająco. Odpowiedni proces aplikacji rzęs niezwykle skutecznie podkreśla naturalny kształt oczu i poprawia wygląd całej twarzy. Warto pamiętać, że moczenie rzęs w ciągu pierwszych 48h od momentu ich aplikacji jest niewskazane. Jednak po upływie tego czasu, można śmiało wybrać się na basen, zachowując piękny wygląd nawet w wodzie.

Chociaż przedłużanie rzęs nie jest najtańszym zabiegiem, to zdecydowanie jest on wart swojej ceny. Chcąc cieszyć się nowym wyglądem jak najdłużej, warto wybrać wykwalifikowaną osobę, która nie oszczędza na produktach i ma na celu jedynie dobro klientek. To gwarancja olśniewającego wyglądu w każdej sytuacji.