Codzienna Porcja Informacji

Wydarzenia ważne i ważniejsze

Zdrowie

Mosty porcelanowe w Tarnowskich Górach – jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Wykonanie mostu protetycznego to jeden z najpopularniejszych sposobów na uzupełnianie braków w uzębieniu, szczególnie jednopunktowych – czyli kiedy brakuje jednego zęba. Takie zabiegi ma w swej ofercie większość gabinetów stomatologicznych i protetycznych, w Tarnowskich Górach także bez trudu można znaleźć oferujące je gabinety. Jak wybrać najlepszy?

Ważne kwalifikacje i doświadczenie specjalistów

Choć cena mostu protetycznego nie jest tak zawrotna jak na przykład implantu, na pewno trzeba poważnie podejść do wyboru gabinetu, w jakim wykona się takie uzupełnienie. Dlaczego? Jest to ważne przedsięwzięcie. Każde uzupełnienie protetyczne musi być wykonane perfekcyjnie, by mogło spełnić pokładane w nim oczekiwania. Najważniejsza jest oczywiście funkcjonalność, dobre dopasowanie, przekładające się na wygodę pacjenta, ale też wygląd. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy trzeba uzupełnić utracony ząb na przodzie. Pełne zadowolenie z zabiegu może zapewnić tylko specjalista mający wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie, a także zaangażowany w to, by dobrze zadbać o pacjenta. Konieczne jest idealne dopasowanie mostu do jamy ustnej, by nie doszło do ucisku tkanek. Korona musi być również wykonana w sposób idealnie dopasowany do innych zębów pacjenta, nie tylko pod względem koloru, ale też kształtu, bo tylko wtedy uzupełnienie będzie prezentować się w pełni naturalnie.

Inwazyjny zabieg

Wykonania mostu nie można powierzyć przypadkowemu stomatologowi, który nie ma doświadczenia w tej dziedzinie, gdyż istotne w tym przypadku jest nie tylko wykonanie samego mostu, a zwłaszcza – sztucznego zęba. Most ma to do siebie, że jest uzupełnieniem opartym na zębach sąsiadujących z utraconym, a to niestety oznacza konieczność oszlifowania sąsiednich zębów. Nie jest to dla nich zbyt korzystne w przypadku, gdy są one zupełnie zdrowe i mocne (dlatego też mosty coraz częściej zastępowane są implantami), dlatego ważne jest, by zabiegu tego dokonał doświadczony lekarz. Zbyt mocne oszlifowanie zębów znacząco je osłabi, a także spowoduje ich nadwrażliwość, dlatego nie można do tego dopuścić.

Kwestia ceny

Jeśli chce się wykonać mosty porcelanowe w Tarnowskich Górach, warto też poszukiwać gabinetu oferującego przystępne warunki finansowe. Taki most będzie prezentował się ładniej i naturalnej niż kompozytowy, a także posłuży dłużej, ale przekłada się to na wyższą cenę. Niemniej można znaleźć bardziej i mniej korzystne oferty – na pewno warto znaleźć taki gabinet, który nie winduje swoich cen na niebotyczny poziom.